Verhoging registratierechten enige eigen woning in Vlaanderen van 2% naar 3%
De Vlaamse regering nam in de Septemberverklaring verschillende maatregelen in het kader van de Vlaamse begroting. Véél besproken is de verhoging van de registratierechten
In de recente uitgave van het Tijdschrift voor Lokale en Regionale Belastingen verscheen een bijdrage van mr. Henk Desmet: “De belasting op nieuw gebouwde constructies die niet gebruikt worden overeenkomstig de bestemming zoals die uit het stedenbouwkundig dossier blijkt, een les in rechtszekerheid”.
In deze bijdrage bespreekt de auteur twee vonnissen van de rechtbank van eerste aanleg Antwerpen, afdeling Antwerpen waarin de rechtbank een gemeentelijk belastingreglement toetst aan het rechtszekerheidsbeginsel en legaliteitsbeginsel.
Je leest er alles over via deze link.
Vragen over deze materie? Aarzel niet om ons te contacteren.
De Vlaamse regering nam in de Septemberverklaring verschillende maatregelen in het kader van de Vlaamse begroting. Véél besproken is de verhoging van de registratierechten
De Vlaamse Belastingdienst stuurde in juli en augustus de meeste aanslagen in de onroerende voorheffing uit. Als u over een onroerend goed beschikt dat in afwachting van een projectontwikkeling leeg staat en geen inkomsten opbrengt, kan deze belasting een stevige kostenpost betekenen voor uw project, die uiteraard niet kan geïnvesteerd worden in de uitwerking van uw project.
Vanaf 27 september 2026 treden de aangescherpte Europese regels rond duurzaamheidsclaims effectief in werking. Bedrijven die gebruikmaken van vage, overdreven of onvoldoende onderbouwde milieuclaims lopen voortaan een groter risico op sancties.
Wat komt er nu écht kijken bij een bedrijfsovername? Die vraag stond centraal tijdens de M&A‑workshop die onze collega’s Ina Van Steelandt en Laura Buffel vorige week verzorgden, in samenwerking met 180 Degrees Consulting Antwerp.