Verhoging registratierechten enige eigen woning in Vlaanderen van 2% naar 3%
De Vlaamse regering nam in de Septemberverklaring verschillende maatregelen in het kader van de Vlaamse begroting. Véél besproken is de verhoging van de registratierechten
Op 24 april 2020 is het “KB nr. 15 betreffende de tijdelijke opschorting ten voordele van ondernemingen van uitvoeringsmaatregelen en andere maatregelen gedurende de COVID-19 crisis” in het Belgisch Staatsblad gepubliceerd en meteen in werking getreden.
Dit KB heeft tot doel om de door de coronacrisis getroffen ondernemingen ademruimte te bieden, door hen in hoofdzaak een – tijdelijke – bescherming te bieden tegen hun schuldeisers.
De “tijdelijke opschorting” loopt van 24 april 2020 t.e.m. 17 mei 2020 en houdt in essentie het volgende in:
Het KB nr. 15 heeft ongetwijfeld een aanzienlijke impact voor de ondernemingen die getroffen worden door de actuele crisis.
Heeft u meer concrete vragen over uw specifieke situatie? Ons team ondernemingsrecht staat voor u klaar! Neem contact op via or@gsj.be.
Auteur: Charlotte Donck
Mede-contactpunt: Bart Jacqmain
De Vlaamse regering nam in de Septemberverklaring verschillende maatregelen in het kader van de Vlaamse begroting. Véél besproken is de verhoging van de registratierechten
De Vlaamse Belastingdienst stuurde in juli en augustus de meeste aanslagen in de onroerende voorheffing uit. Als u over een onroerend goed beschikt dat in afwachting van een projectontwikkeling leeg staat en geen inkomsten opbrengt, kan deze belasting een stevige kostenpost betekenen voor uw project, die uiteraard niet kan geïnvesteerd worden in de uitwerking van uw project.
Vanaf 27 september 2026 treden de aangescherpte Europese regels rond duurzaamheidsclaims effectief in werking. Bedrijven die gebruikmaken van vage, overdreven of onvoldoende onderbouwde milieuclaims lopen voortaan een groter risico op sancties.
Wat komt er nu écht kijken bij een bedrijfsovername? Die vraag stond centraal tijdens de M&A‑workshop die onze collega’s Ina Van Steelandt en Laura Buffel vorige week verzorgden, in samenwerking met 180 Degrees Consulting Antwerp.